پيام تسليت رييس دانشگاه يزد به مناسبت درگذشت زنده ياد دكتر نواب پور

درگذشت دكتر نواب پور عضو

دكتر مهدي نواب‌پور، عضو هيات امناي جامعه ياوري و استاد پيشكسوت دانشگاه يزد پس از تحمل يك دوره طولاني بيماري روز دوشنبه 28تيرماه دار فاني را وداع گفت


ايشان متولد اول خردادماه سال ۱۳۲۱بود و در سال ۱۳۴۳به استخدام آموزش و پرورش و در سال 1351 به عضويت هيات علمي دانشگاه در آمد. دكتر نواب پور داراي مدرك دكتراي آموزش و پرورش و مديريت آموزشي از دانشگاه پي بادي آمريكا بود و سال‌ها در دانشگاه ابوريحان بيروني و علامه طباطبايي تهران و سپس دانشگاه يزد تدريس و پژوهش مي‌كرد.

دكتر فاطمه عقيلي همسر دكتر نواب‌پور نيز در تاريخ 10 تيرماه امسال به دليل بيماري دار فاني را وداع گفتند.

مراسم تشييع و اقامه نماز بر پيكر زنده ياد دكتر مهدي نواب پور صبح پنجشنبه ۳۱تيرماه ساعت۸:۳۰در دانشگاه يزد برگزار و پيكر ايشان از همان جا به سمت گلزار شهداي گمنام دانشگاه يزد تشييع مي‌شود.متن پيام بدين شرح است:

هرگز نميرد آنكه دلش زنده شد به عشق
ثبت است برجريده عالم دوام ما
دانشگاه يزد امروز سوگوار از دست دادن استاد عزيز و فرهيخته جناب آقاي دكتر مهدي نواب پور است. وي در طول دوران همكاري ارزشمند خود با دانشگاه يزد چه به عنوان يك استاد و چه در مسئوليت‌هاي معاونت اداري-مالي و معاونت پژوهشي با تلاشي دلسوزانه توأم با رفتاري مبتني بر كرامت انساني چهره آراي اين مركز علمي در بين دانشگاه‌هاي كشور بود.
اين جانب به نمايندگي از سوي جامعه دانشگاهيان دانشگاه يزد درگذشت اندوهبار دكتر نواب پور را، در حالي‌كه هنوز سوگوار همسر فرزانه شان سركار خانم عقيلي هستيم، به خانواده محترم و عزادار ايشان و همچنين اهالي علم و انديشه تسليت گفته، آرزو مي نمايد منش هاي رفتاري، سلوك علمي و اخلاق‌مداري آن فقيد سعيد الگوي جامعه دانشگاهي يزد باشد.

محمدصالح اولياء
رئيس دانشگاه يزد
28تير 95