مدير حوزه علميه يزد بابيان اينكه شبكه‌هاي اجتماعي به يك فضاي خطرناك و مسموم تبديل‌شده است، گفت: طرح توليد محتواهاي فرهنگي مناسب فضاي مجازي با همكاري بنياد نخبگان استان يزد در حوزه علميه استان اجرا مي‌شود.


حجت‌الاسلام‌ و المسلمين محمد شمس در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنيم در يزد، با بيان اينكه شبكه‌هاي اجتماعي و فضاي مجازي به يك فضاي خطرناك و مسمومي تبديل ‌شده است، اظهار داشت: با ورود به اين فضاها، كمترين مسئله‌اي كه براي فرد ايجاد مي‌شود شبهات بسيار زيادي در مسائل ديني و شرعي مواجه مي‌شود.

مدير حوزه علميه يزد ادامه داد: فرد با مشاهده اين مطالب به دنبال منبع اين نوشته نمي‌رود و در نهايت موجب تزلزل اعتقادات آن مي‌شود و فرد را به گمراهي و تباهي مي‌كشاند.

وي با اشاره به اينكه حوزه‌هاي علميه نيز يكي از مراكز بسيار مهم و تأثيرگذار در كشور است و بايد در اين فضاها وارد شود، افزود: براي اين منظور، بايستي طلاب در اين زمينه وارد شده و به پاسخ‌گويي شبهات بپردازند.

مدرس حوزه علميه يزد شناسايي طلاب علاقه‌مند به فعاليت در زمينه‌هاي شبكه‌هاي اجتماعي و فضاهاي مجازي را از نخستين اولويت‌ها عنوان و خاطرنشان كرد: پس از شناسايي افراد علاقه‌مند، طرحي تدوين شود كه در آن محتواهاي جذاب و مناسب در فضاهاي مجازي توليد شود و توسط اين عزيزان ارائه و نشر يابد.

شمس افزود: به‌ طور مثال در زمينهٔ آموزش احكام، مي‌توانيم با استفاده از افراد مجرب درزمينهٔ انيميشن و فيلم، مطالب كوتاه و مفيدي را براي مخاطبين آماده كنيم تا آن‌ها با مشاهده اين مطالب به سمت ما جذب شوند و سپس محتواها و مطالب ديگر را به آن‌ها ارائه كنيم.

مدير حوزه علميه يزد اظهار داشت: در جلسه‌اي با حضور رئيس بنياد نخبگان استان يزد در مركز مديريت حوزه علميه يزد برگزار شد مقرر گرديد تا اين بنياد در تهيه محتواهاي فرهنگي مناسب فضاي‌هاي مجازي حوزه علميه را ياري كنند تا به يك نتيجه دلخواه و مطلوب در سطح استان يزد دست‌ يابيم و انشاالله اگر كارآمد بود در سطح كشور اجرا شود