رمزارزها انسان را نجات مي دهند

رمز ارزها: كابوس دولتها، نجات انسانها

از وقتي كه اينترنت كه نوعي شبكه رايانه اي مي باشد، گستره جهاني گرفت، صفحه اتصال و ارتباط بين انسانها ورق خود و روزگاري جديد آغاز شده است

اگر تحول آتش و آهن (وَأَنْزَلْنَا الْحَدِيدَ فِيهِ بَأْسٌ شَدِيدٌ وَمَنَافِعُ لِلنَّاسِ) را در سرنوشت انسان شگرف بدانيم، فناوري اطلاعات هم گام هاي موثري در آگاه سازي و آزاد سازي انسانها در سرتاسر دنيا بر داشته است. از مزاياي فناوري اطلاعات چند تايي را با هم بررسي مي كنيم:
  • سرعت دسترسي: قبلا از زمان زايش يك دانش و علم تا زماني كه تبديل به كتاب و مقاله چاپي مي شد و به دست مصرف كننده و دانش آموز مي رسيد چند سال طول مي كشيد، اما با حضور فناوري اطلاعات و اينترنت اين زمان به حداقل كاهش پيدا كرده و به محض ثبت اطلاعات در يك رسانه آنلاين بلافاصله در اختيار عموم مردم جهان قرار دارد.
  • جهان شمولي: با بهره گيري از ابزارهاي نرم افزاري امروز هر نوع سوالي كه در ذهن مخاطب شكل مي گيرد، هر كه باشد، هر كجاي دنيا باشد، مي تواند به اصل آن اطلاعات دسترسي پيدا كند، محدوديدت زمان، مكان، نژاد، رنگ پوست، تاكنون نبوده است، در آينده هم نخواهد بود
  • ارزاني: امروز دسترسي به هر نوع مطلبي به ارزانترين قيمت و عمدتا رايگان ميسر شده است.
  • آگاهي رساني: رسانه ها در طول تاريخ نقش بسيار موثري جهت استعمار و استثمار ملت ها داشته اند. رسانه هاي دولتي و حكومتي ملتها را به ثمن بخس و نان شب، مي فروختند و حاكمان مرعوب و مضحك را اميران قدر قدرت و آسماني جلوه مي دادند، امروز سلطه ارباب رسانه فرو ريخته است و اخبار و اطلاعات و آگاهي در كف هر خرد و كلان در اقسي نقاط جهان نشر پيدا مي كند و دست به دست مي شود.

اما هنوز انسان اسير زر مي باشد.

بانكها، بانكها، بانكها از زمان تاسيس تا كنون خون انسانها را شيشه كرده اند و شكم هاي خود را فربه

چه ظلم ها كه اين موسسات مالي و اعتباري در حق مشتريان خود ننموده اند، چه خانه ها كه بر سر صاحبانشان خراب نشده و مالكان آنها در به در نشده اند، چه صنايعي كه ورشكسته از نزول و رباي مركب نشده اند و در عوض، برجها و شعب لوكس بانكها ساخته شده است. بانكداري شاهي را ديديم، بانكداري اسلامي را هم در عمل ديده ايم

در سطح كلان ملي و جهاني، چاپ اسكناس بدون پشتوانه، دستكاري و اسراف و خاصه خرجي از بودجه و خرانه هاي ملي كه در همه كشور ها رواج دارد، به حاكمان و ضالمان چنان قدرتي مي دهد كه خاص و عام را تحقير و تضعيف كنند و انسان ها را به مجيزگويان و دون صفتان تبديل مي كنند.

وقتي ارزش يكروز كار شما را با پول ملي مي سنجند، و پول ملي مانند يخي كه در آفتاب گذاشته باشي لحظه به لحظه بي ارزش  و بي ارزش تر مي شود، ايجاد يك شبكه جهاني مالي كه "داتا معتبر و شفاف" مي باشد، زنجير هاي اسارت مالي را از پاي انسانها باز خواهد كرد و مستكبران را ضعيف و ضعيف تر مي نمايد.

شايد به نظر رويا بيايد، اما همچنانكه امكان ارتباط صوتي و تصوير زنده روزگاري در زمره معجزه ذكر مي شده است اما امروز با كمك شبكه هاي اجتماعي، هر بار كه شما يك تماس ويدئوي مي گيرد معجزه مي كنيد

و اين معجره هر بار كه يك جنايت و خيانت دولتي در سرتاسر دنيا توسط دوربين هاي مردم كوچه و بازار رسوا مي شود، رخ مي دهد.

پس ما در زمان معجزه ها زندگي مي كنيم. هر انساني كه دسترسي به رسانه دارد معجزه گر است.

به همين هم قانع نباشيد، آموزش از ابتدائي تا بالاترين مدارج علمي، تحت تعليم بهترين اساتيد جهان، با تدريس جديدترين علوم و به بهترين متد ها و روشهاي آموزشي، كه از زمان همه گيري ويروس كرونا آغاز شد، ادامه خواهد يافت و هر روز بهتر خواهد شد

منتظر باشيد: سيستم هاي راي گيري و انتخابات بدون تقلب حق مسلم هر انساني در جهان هست و به زودي تبديل به حقيقت خواهد شد

و فقط انتخابات نيست كه مكانيزه و شفاف خواهد شد، مگر سيستم هاي پيام رسان در حد همان نامه هاي ساده باقي ماند كه سيستم هاي انتخابات در حد راي گيري باقي بماند.

كسي كه راي مي دهد و انتخاب مي كند، حق پس گرفتن راي و از اعتبار انداختن و عزل را هم شخصا بايد داشته باشد و البته بدست خواهد آورد.

لطفا خنده و مضحكه نكنيد، من ژول ورن نيستم كه سفر به ماه را از پنجاه سال قبل پيش بيني كنم، اين خواسته در كمتر از 10 سال دست يافتني است.

چقدر دكتر هاي و مهندس ها بي سواد و با مدارك تقلبي در همه جهان مردم را سركيسه كردند و كسي نتوانست ريز نمرات و مدارج تحصيلي آنها را تاييد يا تكذيب كند. 

اما اين معظل هم به كمك شبكه هاي آموزشي از بيخ و بن بركنده شده و شفاف مي شود. 

ديگر روزگار حكم راني بي سواد ها و كم سواد ها به شب شياه تبديل خواهد شد، 

نگويد اگر خدا بخواهد، چون خواسته است و در يك دهه آينده غير از اين نخواهد بود

  • ميوه اي كه مي خوريد، غذائي كه مي خوريد، عامل سرطان و بيماري شماست، به دروغ گفتند سالم است؟
  • خانه اي كه مي خريد، از استحكام لازم برخوردار نيست و به دروغ گفته اند كه مهندسي ساز و ضد زلزله است؟
  • داروئي كه مي خوريد  بي اثر است و طعم گچ دارد، دروغ گفته اند كه استاندارد است و شفا بخش نيست؟

روزگار جعل، تقلب، سياه نمائي و خرافات دوران غروب خود را مي گذراند، اين يك جمله اميدوار كننده نيست، يك جمله خبري است.